Erasmus Finsko 1 - Helsinky

Erasmus Finsko 1 - Helsinky
 
zážitek od: 3.8.2008
zážitek do: 4.8.2008
počet zobrazení: 2112
zadán dne: 6.8.2008
4.00
hodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdička
životní událost pro účast je potřeba autorizace
hodnotit:
popis: Nejdříve jsem chtěl na Maltu, ale nebylo místo jelikož to všechno dostali strojaři, tak jsem si řekl že když to nejde na jih tak to půjde na sever. Vybral jsem si tedy Finsko a městem Oulu, které leží zhruba 150km od severního polárního kruhu :).

Abych si to tam užil ještě více, rozhodl jsem se vyjet už v Srpnu na intenzivní jazykový kurz Finštiny.

Po úvodních problémech s platební kartou se mi podařilo koupit letenku do Helsinek až o tisícovku dražší, a letenka z Helsinek do Oulu se prodražila tolik, až jsem se rozhodl jet vlakem. Letěl jsem tedy 3. Srpna z Prahy - Ruzyně. Vše šlo hladce a já byl za dvě hodiny v Helsinkách (cestou jsem zdolal i jedno časové pásmo). V Helsinkách zrovna pršelo, tak jsem rychle chytnul zavazadlo a utíkal na autobus, který mě měl hodit do centra na vlakové nádraží.

Když jsem se ale dostal na nádraží, zjistil jsem u pokladny, že veškeré vlaky jsou vyprodané a první kde je místo je další den. To byla velmi nemilá zpráva, jelikož jsem potřeboval někde přespat. Začal jsem se tedy ptát kde je nějaký levný hotel, a byl jsem odkázán na hostel situovaný v bývalém olympijském stadionu. Cesta tam byla strastiplná, bylo to celkem daleko od nádraží a místní autobusové linky s čísly převyšujícími pár stovek jsem si nebyl jist kam dojedu. Po určité době jsem se tam již dostal a strávil zde noc s dalšími 11ti lidmi v 12ti lůžkovém pokoji. Ráno jsem si radši přivstal dřív, abych měl dostatečnou rezervu dostat se na nádraží, protože autobusy na zastávce nestaví pokud jim nezamáváte, jízdní řád se na zastávce taky nedá najít a nějaká signalizace zastávek v autobuse neexistuje, krom toho že musíte stisknout tlačítko stop ještě před zastávkou. Venku zase pršelo, jako celou dobu co jsem strávil v Helsinkách, zvláštní je, že místním to vůbec nevadí a chovají se jako kdyby nepršelo. Vrcholem dne byla debata s totálně zhuleným borcem, který mi chtěl vysvětlit cestu na nádraží.

Vše se tedy podařilo a já vyrazil pendolínem na více jak šesti hodinovou cestu z Helsinek do Oulu

ÚČASTNÍCI

PŘIPOJENÉ FOTOGALERIE

Erasmus Finsko 1 - Helsinky

fotografií: 25
počet zobrazení: 2170
fotky od 3.8.2008 do 4.8.2008
životní událost pro účast je potřeba autorizace
foto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogalerie

PŘÍSPĚVKY


žádné příspěvky