Erasmus Finsko 6 - Oulu

Erasmus Finsko 6 - Oulu
 
zážitek od: 14.8.2008
zážitek do: 16.8.2008
počet zobrazení: 1719
zadán dne: 22.8.2008
změněn dne: 22.8.2008
4.50
hodnocení 1/2 hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdička
jen tak pro účast je potřeba autorizace
hodnotit:
popis: Pobyt pokračuje dále a já se rozhodl nahrát pár fotografií z Oulu aby se všici mohli podívat jak tu mají pěkné prostředí speciálně pro cyklisty :-).

Na fotkách je výlet na ostrov, který je součástí Oulu. S mým francouzkým spolubydlícím a jeho kamarádem, jsme vyjeli na kole podívat se na moře. Bylo pěkně větrno, ale svítilo sluníčko a po dopoledních hodinách finštiny, bylo třeba provětrat si hlavy :D. Když jsme dojeli na pláž a já poprvé viděl toto moře, tak jsem nevěřil vlastním očím. Takhle hnusné moře jsem ještě v životě neviděl, voda je 100% hnědá. Finové to sice vysvětlují tím, že je to kvůli rašelinovému podloží, ale já si myslím svoje. Na místě jsme si dali jedno pivko a jeli zpět na pokoj.

Dále jsou zde fotky z muzea Finské historie a kultury.

V páteční večer byla international párty v našem grilovacím domečku, a každý přinesl nějaké typické pití nebo jídlo pro jeho zemi. Je to celkem sranda když je více jak 40 lidí kteří jsou z více jak desíti zemí. To je pak člověku druhej den špatně, protože snědl a vypil neskutečné kombinace. Největší zábavou asi byl rakouský způsob jak jíst čokoládu. Měli 60% rum a kousky čokolády na párátkách, nejdříve se namočila čokoláda s jedním prstem do rumu a potom se zapálil prst od svíčky a hořícím prstem se zapálila čokoláda a hořící strčila do pusy :-).

V sobotu jsme se s pár lidmi rozhodli navštívit populární technické muzeum Titetomaa, které je spíše určeno dětem, ale i my jsme v něm strávili pět hodin :D. Muzeum je plné interaktivních exponátů, takže je vše možné si zkusit v praxi, dále je zde výstava hologramů a kino s obřím plátnem.

ÚČASTNÍCI

PŘIPOJENÉ FOTOGALERIE

Erasmus Finsko 6 - Oulu

fotografií: 132
počet zobrazení: 3211
fotky od 14.8.2008 do 16.8.2008
jen tak pro účast je potřeba autorizace
foto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogalerie

PŘÍSPĚVKY


žádné příspěvky