Erasmus Finsko 13 - Rusko

Erasmus Finsko 13 - Rusko
 
zážitek od: 13.11.2008
zážitek do: 17.11.2008
počet zobrazení: 1786
zadán dne: 21.11.2008
změněn dne: 21.11.2008
0
výlet pro účast je potřeba autorizace
hodnotit:
popis: Tentokrát jsme naše cestování nechtěli dělat na vlastní pěst, přeci jenom Rusko nepatří k nejbezpečnějším zemím a vydali jsme se do Ruska s cestovkou, jako ostatní Erasmus studenti.

Cesta tam nám trvala 17 hodin, změnili jsme časové pásmo, a trpěli v autobuse kvality stará Karosa. Tenhle zájezd by se také mohl jmenovat zájezd českých turistů doplněný ostatními Erasmus studenty. Přeci jenom autobus ve kterém je z 45ti lidí 17 Čechů je podezřelí. Viděli jsme také ruské hranice, kde jedna kontrola nestačí a proto mají tři kontrolní body, kde vás kontrolují.

Byli jsme ubytování v Hostelu nejnižší třídy, kde ani recepční neuměla anglicky, což bylo trochu překvapení oproti Finsku, kde i senioři mluví anglicky. Naštěstí výhodou nás Čechů, Slováků a Poláků je schopnost dorozumět se Rusky, což se nám nakonec vyplatili i na místních trzích, kde nám prodávali zboží za nejnižší ceny a přáním, že už nás nechtějí nikdy potkat :D.

První den jsme měli kulturní program v restauraci s živou, klasickou, ruskou hudbou a jídlem, samozřejmě k pití byla vodka. Před touto večeří jsme se šli projít po hlavní třídě, kde se nám následně podařilo zabloudit, největší ironií na tom je že když jsme si mysleli, že jsme se ztratili, tak jsme byli 100m od hostelu a následnými kroky se nám podařilo si trasu prodloužit o 5km. Holky z toho moc nadšený nebyli, ale já radši každýmu říkám, že jsem se neztratil, ale jenom procházel a kochal městem :D a aspoň jsme si zkusili metro.

Cestou jsme se taky snažili vzít si Taxi aby nás hodilo k hostelu. Jelikož nám bylo řečeno že 100 rublů (cca 70kč) jsou v Rusku velké peníze, měl jsem o ceně přepravy jasnou představu. Přišel jsem k prvnímu taxi a zeptal se na cenu, chtěl po mě 400 rublů. Přišel jsem tedy k druhému a ten už chtěl "jenom" 300. Jenomže já jsem si říkal že by to mělo být levnější a tak jsem přišel k poslednímu třetímu a rovnou mu řekl k hostelu za 200 rublů, bohužel odpovědí mi bylo pouze opětovné zavření okýnka :(. Museli jsme tedy dojít k hostelu pěšky, nakonec se ukázalo že to je pouze 1,5km, a tak si tak říkám, že se tam mají taxikáři asi dobře když mají taxu 400 rublů (cca 280kč) za 1,5km.

Po večeři se následně všichni přesunuli do klubu a pařili až do rána, konečně jsme zase po dlouhé době viděli krásné holky, kterých je celé město plné.

Další den nás čekala návštěva letního paláce spolu s jedinečnou jantarovou komnatou, návštěva kostela prolité krve a večer opět party.

Třetí den jsme objížděli další památky St. Petersburgu, St. Isaac's cathedral, bitevní loď Aurora (ta která odstartovala komunistický převrat v Rusku), ostrovní pevnost a večer nás čekala projížďka limuzínami po městě a následně party v klubu.

Poslední den nás čekalo již jenom Hermitage muzeum, které se skládá ze čtyř propojených budov (cca 600 místností) a obsahuje tři miliony předmětů, což není zrovna muzeum na jeden den :).

Celý výlet do St. Petersburgu se mi líbil, město je plné megalomanských památek. Oproti tomuto městu je Tallin a Riga úplný nic.

PS: Při návratu domů, jsme ale zjistili že nejen my se Szabim jsme měli pěkné chvíle během našeho výletu do Ruska, nechali jsme totiž našeho Španěla samotného doma a při návratu jsme našli pouze dopis, který je na poslední fotce fotoalba.

ÚČASTNÍCI

PŘIPOJENÉ FOTOGALERIE

Rusko - St. Petersburg

fotografií: 192
počet zobrazení: 5078
fotky od 14.11.2008 do 17.11.2008
výlet pro účast je potřeba autorizace
foto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogalerie

Rusko - Catherine Palace

fotografií: 112
počet zobrazení: 3517
fotky od 14.11.2008 do 14.11.2008
kultura pro účast je potřeba autorizace
foto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogalerie

Rusko -Church on Spilled Blood

fotografií: 14
počet zobrazení: 2354
fotky od 14.11.2008 do 14.11.2008
kultura pro účast je potřeba autorizace
foto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogalerie

PŘÍSPĚVKY


žádné příspěvky