Stará škola v Brně

Stará škola v Brně
 
zážitek od: 4.4.2008
zážitek do: 6.4.2008
počet zobrazení: 4148
zadán dne: 26.5.2008
změněn dne: 26.5.2008
5.00
hodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdička
výlet pro účast je potřeba autorizace
hodnotit:
popis: Většina spolužáků ze střední studuje v Praze a tak máme málo příležitostí se vidět. Když mi jednou Milan napsal návrh, že by přijeli do Brna na víkend, neváhal jsem a s radostí návrh přijal. Dohodli jsme se na první dubnový víkend s tím, že zároveň oslavíme moje narozeniny. Původně se počítalo se čtyřma klukama, ale nakonec přijel jen Milan, Eman a Peťan. Bydláci ten víkend odjeli domů a tak jsme měli pokoj pro sebe.

(Pátek)
Kluci přijeli v pátek odpoledne a jako první problém jsme řešili, jak se proplížit kolem kolejbáby. Na Palačáku s tím sice není problém, ale když v pátek odpoledne (kdy většina lidí odjíždí), přijede na kolej banda kluků s báglama a spacákama, budí to pozornost :-) Prvotní nápady typu - vyhodíme bágly na balkon v prvním patře a projdeme bez nich - jsme zavrhli a situaci vyřešili kulišácky. V kufru auta jsme našli dvě badmintonové pálky. Já s Emanem jsme vzali největší bágly do jedné ruky a pálku do druhé ruky. V případě zájmu kolejbáby jsme se vraceli ze zápasu :-D Milan s Peťanem pak bez báglů prošli bez povšimnutí. Na pokoji jsme vybalili, čimž se z uklizeného pokoje stalo smetiště všeho možného. Protože večer se ještě zdaleka neblížil, vyrazili jsme na prohlídku města.

Jako jediná Brna znalá osoba jsem tuto velkolepou výpravu vedl a tak jsme během krátké chvíle prošli všechny základní krásy Brna a skončili v restauraci vedle klubu Caribic (jméno si nevybavuju). Tam jsme strávili dlouhý večer ve stylu starých časů laciných fórů a oplzlostí, které jsme si náležitě užili. Někdy v noci jsme dostali chuť na pořádnou pařbu a tak jsme se jali přesunout vedle do Caribicu. Bohužel borci u vstupu po nás chtěli 40 korun, nacož Milan zareagoval tím, že si radši dá někde jinde pivo a otočil se na patě :-D Šli jsme tedy do 7. nebe, kde vstupné nechtěli, asi proto, že tam nikdo nebyl :-D Dali jsme teda pivko a šli na Českou na rozjezd. Tam Milan zaperlil, když si chtěl vystřelit z trafikantky. Objednal si bagetu, která nebyla v ceníku a čekal velikou srandu. Jenže paní trafikantka ho převezla a bagetu mu opravdu podala, čímž ho tak vyvedla z míry, že zareagoval prvním co ho napadlo: "My ji nechceme, my jsme si z vás dělali srandu", čímž mě na dobrých pár minut vzal dech :-D Jízda rozjezdem se pak stala životním zážitkem, protože Milan s Emanem se k ostatním cestujícím chovali jako rodilí pražáci. Frázemi typu "Co je vole, já jsem z Prahy" se nešetřilo a tak o srandu nebyla nouze :-D Na pokoji jsme si pak užili další postopilecké veselosti a o tři hodiny později jsme vstávali s tím, že jedeme do Vídně.

(Sobota)
Cesta tam uběhla bez problémů a opět v dobré náladě. Hned po příjezdu jsme dostáli české tradici a nacpali se párky a rohlíky. Protože u sebe neměl nikdo ani cent, nic jiného tám taky nezbylo :-D Vídeň jsme prošli hezky po svých a všem se nám moc líbila. Cestou zpátky k autu jsme potkali nevídanou věc - univerzální demonstraci. Ti lidé tam snad demonstrovali proti úplně všemu. Byly tam protiTemelínské vlajky, vlajky Tibetu, vlajky proti Evropské unii... prostě všechno co člověka napadne :-D Bohužel jsme však nenarazili na žádné záchody a tak musel Milan svůj problém opět vyřešit po česku. Když jsme dorazili k autu, sedl si pohodlně na sedadlo řidiče a takto nenápadně se vyčůral na parkovišti :-D

(Neděle)
Druhý den jsme se vydali na prohlídky vily Tugendhat. Natěšení na krásnou moderní stavbu jsme vyrazili hned po snídani, samozřejmě že frajersky bez mapy, takže jinak desetiminutovou cestu jsme si protáhli na dobrou půlhodinku. Všechny prohlídky byly obsazené, a tak nás jakási slečna pustila jen do zahrady, což byla jak jsme záhy zjistili docela výhra. Zahrada totiž stála za velký kulový a totéž bych řekl o samotné stavbě. Polorozpadlá, dneska už nezajímavá stavba, která je zajímavá možná tak z historického hlediska, nás nijak nenadchla, a tak jsme byli rádi, že prohlídky byly obsazené a my tak nemuseli platit vstupné :-D

Vrátili jsme se na kolej, kde jsme poobědvali. Rozloučili jsme se, shodli se, že akce byla navýsost povedená a kluci vyrazili domů.

ÚČASTNÍCI

PŘIPOJENÉ FOTOGALERIE

Stará škola v Brně

fotografií: 125
počet zobrazení: 5664
fotky od 4.4.2008 do 6.4.2008
výlet pro účast je potřeba autorizace
foto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogalerie

PŘÍSPĚVKY


žádné příspěvky