Porto-Aveiro

Porto-Aveiro
 
zážitek od: 11.10.2008
zážitek do: 12.10.2008
počet zobrazení: 1827
zadán dne: 12.10.2008
změněn dne: 17.10.2008
5.00
hodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdičkahodnocení hvězdička
adrenalin pro účast je potřeba autorizace
hodnotit:
popis: A máme tu další vydání dílu Mys6,tento díl se odehrává v Portu a v Aveiru. Toto sobotní ráno se vydal Karel a jeho harém 7 dívek ( 5 Češek a 2 Němky ) na výlet do Porta. Dali jsme si spicha na obvyklém miste a pádilo se na nadraží. Kolem 10 hodiny místniho času jsme dorazili do Porta. První kroky Nás vedli do ulice známé převážně diky plno obchůdkům s oblečením, kavárnami a dalšími mnoha obchůdky různých druhu. Ale naše cesta nevedla za nakupovaním ale do vedlejší ulice v které se za nenápadným vchodem rozkládala velká tržnice, která nás zavedla o sto let zpátky. Byl zde trh z ovocem, rybami, kořením, květinami a dalšími zajímavými věci. My jsme se zde kochali jen očima. Po prohlídce tržnice jsme se vydali ke katedrále vyčnívajicí nad Portem, ze jejiz namesticka byl nadherny pohled na Porto. Zrovna jsme měli stesti a shlidli jsme tu bikove závody ve sjizdeni schodu, které trvaly cely den. Po sejiti jiné ulicky k další katedrale jsme shlidli mistni pevecky koncer skupinky portugalcu obleklich ve starobilych krojich. Prosli jsme tu pote ještě par ulicek, prosli se na nabrezi a zakotvili v kavarne nedaleko nadrazi kde jsme se naobedvali. Za chvilku byla 2 hodina kdy za nami dorazili ještě Petr s Mojasem a mohli jsme se vydat do vyrobny portskeho, kde jsme prosli prohlidku která koncila kostovackou portskeho. Bylo nam naserviravano Bile, ruzove a cervene. Me nejvice zachutnalo bile :o).

Vsechno to tak rychle uteklo ze se priblizil cas odjezdu na místo naseho noclehu a dalsiho mista vyletu do Aveira. Nasedli jsme na vlak ( uz poze jen ceska část vypravy) a v pohodicce ještě netusis co nas bude cekat jsme se priblizovali k Aveiru. Aveiro je tu nazyvano jako portugalske benatky. Rozklada se na spleti kanalu .

Kolem 7 hodiny jsme konecne dorazili do Aveira a nase první kroky mirili k hostelu, kde jsme mysleli ze slozime hlavy. Ale co se nestalo…….hotel byl uplne plny a jiny hostel v Aveiru nebyl. Takze jsme se Vsichmi rozhodli ze preckame noc v Aveirskych ulickach, parku nebo nekde v baru. Vydali jsme se tedy do obchodniho centra cestou jsme shlidli patricny park…:o), jelokoz se ten den hral fotbal a nase vyprava ma hodne fotbalovych proznivcu, před veceri jsme ještě sedli za bar a sledovali fotbal, teda jen někdo na zbylou cas vypravy cekalo prekvapeni v oplzlich stangastech hospody…..asi nikdy nevideli blondynky. Fotbal skoncil a my se konecne presunuli do fast footu na veceri,každý si vybral jiny druh podle chudi. Vecere byla dobra ja mela vynikajici pizzu.

Abych pro Vas mela plno fotek vydala jsem se hledat zasuvku ptz po mem urputnem foceni v portu byla uplne vyzdimana. Nasla jsem mistnost pro prebalovani deti, kterou měli suprove vybavenou i prijemnymi kresilky (asi na kojeni) kde jsme s Petrou asi hodku cekali az se baterky nabiji. Kluci zati skocili pro nejake piti do supermarketu a o pul 11 jsme měli vsichni sraz u kanalu.

Jelikoz jsme nevedeli co dal skoncili jsme sedet na zidce u jednoho z kanalu pozorujic gondoly, misti domy a lidi. Po 2 hodinach uz to moc nebavilo tak jsme se vydali dal a na malem nenapadnem namesticku jsme nasli stovky bavicich se lidi a plno otevrenych baru a hospudek,kde jsme si pujcili par zidlecek a v kolecku setrvali asi 2 hodiny. Pote uz se nekteri rozhodli ze jsou unaveni a ze to nemá cenu cekat do rana a odebrali se na nadrazi a jeli prvnim ranim v 4:40 . Ostatní zustali,ještě jsme se asi 3 hodky potulovali po ulicich a když jsme zjistili ze se zde vse otevira az vskoro v 9 tak jsme taky rezignovali a jeli v 7:15 domu.
Celoucestu vlakem jsme prosali a doma sli hned ve spanku pokracovat.

Ale závěr je takový ze to byl bezva výlet na který asi jen tak nezapomeneme :o).

ÚČASTNÍCI

PŘIPOJENÉ FOTOGALERIE

Porto-Aveiro

fotografií: 109
počet zobrazení: 4282
fotky od 11.10.2008 do 12.10.2008
adrenalin pro účast je potřeba autorizace
foto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogaleriefoto z fotogalerie

PŘÍSPĚVKY


žádné příspěvky