4 zajímavá místa na Krétě, které Vás okouzlí

Plánujete dovolenou a váháte, zdali vyrazit na Krétu? Přinášíme Vám 4 skvělá místa, kvůli kterým si Krétu zamilujete.

Pláž Elafonisi

plaz elafonisi obr

Přibližně 74 kilometrů na západ od známého letoviska Chania leží jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově. Pláž Elafonisi lze bez váhání přirovnat k věhlasným plážím Karibiku a jelikož je součástí chráněné rezervace, žádný hotel Vám nezkazí výhled na tento unikátní přírodní útvar.

Jezero Kournas

Ačkoliv se na Krétu létá zejména kvůli moři, vynechat toto kouzelné místo by bylo velkým omylem. Jezero Kournas je největším sladkovodním jezerem na Krétě, přičemž turisty sem lákají především četné taverny s krásným výhledem na jezero, možnost výletu na šlapadlech či pozorování želv.

Kláštěr Arkadi

Arkadi patří k nejznámějším klášterům ostrova Kréty, přičemž pro místní má také významnou historickou hodnotu. Při obléhání kláštera Turky v roce 1866 zde obránci nechali vniknout do kláštera tisíce útočníků, načež došlo k výbuchu prachárny, což za cenu mnoha životů útok zastavilo. Ve dvacátém století došlo k rozsáhlé rekonstrukci kláštera, a to vyjma prachárny, kterou ponechali bez střechy tak jak byla.

Palác Knóssos

palac knossos obr

Poblíž hlavního města Kréty Heraklionu se nachází jedna z nejvýznamnějších archeologických památek - palác Knóssos, jenž byl údajně centrem celé mínojské civilizace. Palác pochází z doby cca. 1900 let před naším letopočtem, přičemž se jedná o rozsáhlý komplex s 1400 místnostmi, spletitými chodbami a zachovalými freskami.

Tip na závěr

Dovolená na Krétě se rozhodně vyplatí jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi. Jediné, na co by každý cestovatel neměl zapomenout je sjednání kvalitního cestovního pojištění s asistenčními službami a vhodným pokrytím pro případ nemoci či úrazu.

seznam článků