6 míst, která se v Jizerských horách vyplatí navštívit

jh011255_optimizedUbytování v Jizerských horách
Jizerské hory zná každý. Pokud ne osobně, tak aspoň z doslechu. Skvělé sjezdovky, ale také letní aktivity, které jsou vhodné pro jednotlivce i rodiny. Vřele doporučujeme levné ubytování v chatě nebo chalupě. Budete mít k dispozici zahradu a mnohdy i bazén a WiFi připojení. Naprosto bezkonkurenční výhodou je to, že je chata skvělým místem pro děti a domácí mazlíčky. Pokud tápete, kde se v Jizerkách ubytovat, zkuste Bedřichov nebo Hrabětice. Obě místa jsou skvělým výchozím bodem.


Říčka Smědá
Říčka na českém území dosahuje 46 km, překonává převýšení až 800 m a spadá mezi nejvodnatější česká povodí. Okolo říčky je přírodní rezervace Meandry Smědé. Rezervace chrání koryto od poškození. V této části Jizerských hor se nachází mnoho zajímavé fauny a flóra. Vyjmenovat můžeme třeba lilii zlatohlavou, ďáblíka bahenního nebo konvalinku vonnou. Z živočichů zde můžete potkat dva vzácné pavouky, mihuli potoční, jeřába popelavého nebo střevli potoční.


Spa Resort Libverda
Připadáte si přepracovaně a bez energie? Rádi byste nabili své baterky a zaslouženě si odpočinuli? Zamiřte do Spa Resortu Libverda v podhůří Jizerek. Lázně Libverda jsou už přes 500 let známé svými léčivými minerálními prameny hydrogenuhličitanového typu. Resort nabízí 3 balíčky, které se liší procedurami, kterých se můžete zúčastnit. V nabídce jsou masáže, zábaly, lázně, oxygenoterapie nebo fitness centrum.


Zábavní centrum Babylon
Jedno z nejlepších zábavních center najdete v Liberci. Centrum Babylon nabízí edukativní i zábavné aktivity - lunapark, labyrint, aquapark, laser game, bowling, 4D kino, 9D virtuální realitu a střelnice Laser shot. Největším lákadlem však bývá iQPARK a iQLANDIE. Nezapomeňte využít výhodných balíčků.


Ještěd a televizní vysílač
Pokud jste ještě nikdy nebyli na Ještědu, tak co nejdříve vyražte. Při krásném bezoblačném počasí uvidíte opravdu daleko, protože v okolí není nic, co by vám překáželo v rozhledu. Hora dosahuje výšky 1012 metrů nad mořem, s televizním vysílačem má ještě o necelých 100 metrů více.

depositphotos_331585456_l-2015_optimized


Naučná stezka Tři iseriny
Tři iseriny je šestikilometrová trasa, která vás na 12 zastávkách obohatí o nové poznatky. Seznámíte se s přírodní rezervací Bukovec, čedičovým lomem, zlatokopeckou, dřevorubeckou a sklářskou osadou, suťovým polem, praloukou, zajímavým rašeliništěm a muzeem.


Vodopády Velkého Štolpichu
Lokální vodopády jsou nejen nádhernou podívanou, ale i skvělou volbou pro pěší výlet (kolo ani kočárek neberte). Výška vodopádů se pohybuje mezi 5 až 2 metry. Nejzajímavější jsou 3 po sobě jdoucí vodopády, ale po proudu naleznete i jiné, menší vodopády. Okolí vodopádů obklopuje krásná příroda, takže ideální relaxační výlet.

 depositphotos_354180502_l-2015_optimized

seznam článků