Cestou necestou po Pardubickém kraji

 gfgff

 

Vydejte se na cestu po Pardubickém kraji. Nabízí mnoho ještě neobjevených cílů, které stojí za vidění. Pardubický kraj je skvělou volbou pro jarní putování krajinou.

 

Pardubický kraj je oproti jiným místům České republiky trochu opomíjený. Turisté dávají přednost známějším cílům i přesto, že okolí Pardubic nabízí množství památek i přírodních zajímavostí. Podívejme se na to, co během dovolené v Pardubickém kraji můžete prozkoumat.

 


Hlavním městem regionu jsou Pardubice. Největším lákadlem je nejen perník, který si nejlépe vychutnáte při procházce malebným centrem, ale také koňské dostihy. S koni je spojen i národní hřebčín v Kladrubech, který je domovem překrásných starokladrubských vraníků.


Milovníci adrenalinu si na své přijdou při
ubytování na Dolní Moravě. Pro strach z výšek není místo na Stezce v korunách stromů a strach z rychlosti zase překonáte na bobové dráze nebo při sjezdu single trailu.


Tradice a zvyky vám nejlépe přiblíží ve skanzenu na Veselém kopci nedaleko Hlinska a expozici o loutkářství si užijete v případě, že si zajistíte
ubytování v Chrudimi.


Rezervovat ubytování či zjistit volné kapacity v Pardubickém kraji můžete na portálu Hotel.cz.

 

 

 

seznam článků