Poznejte v létě české hrady zblízka!

Léto, prázdniny, dovolená! Kam vyrazit, když máte jen pár dní volna a nechcete je strávit doma u televize? Máme pro vás tipy na ubytování v blízkosti historických památek, kterým letos nemůžete odolat!

 

Hotel.cz - Loket

 

Majestátní gotický hrad Křivoklát v moři lesů najdete kousek od Rakovníka ve Středočeském kraji. Tento hrad v průběhu staletí obývaly nejznámější české královské rody. Své stopy tu zanechali Přemyslovci, Lucemburkové i Jagellonci. Vy si jeho krásu můžete využít, pokud využijete některý z penzionů či hotelů v podhradí. Hrad obklopuje nádherná příroda CHKO Křivoklátsko, která si také zaslouží vaší pozornost.

 

 

Hotel.cz - Křivoklát

 

Máte pro strach uděláno a nebojíte se čertů? Pak vyražte na Housku! Tento menší renesančně přestavěný hrad najdete nedaleko Máchova jezera. V letní sezóně se můžete těšit i na speciální prohlídky v kostýmech. O ubytování v těsné blízkosti hradu Houska není nouze. V okolí můžete navštívit i známější hrad Bezděz.

 

 

Hotel.cz - Hrad Loket

 

 

Loket si oblíbili filmaři a zamilujete si ho zcela jistě i vy. Nachází se v Karlovarském kraji nedaleko Sokolova. Panorama hradu a malebné městečko pod ním stojí za to navštívit na delší dobu než na jeden den. Myslete na to dopředu a zjistěte si ubytování s předstihem.seznam článků