Velké Losiny lákají nejen na temnou minulost

losiny

Velké Losiny jsou jedním z nejvíce navštěvovaných míst Olomouckého kraje. Turisty sem láká nejen temná historie spojená s čarodějnickými procesy, ale i tradiční rukodělná papírna.

 

Velké Losiny se nachází v 9 km východně od Šumperka v podhůří Nízkého Jeseníku.

Nejznámější památkou ve městě je renesanční zámek, který založil šlechtický rod Žerotínů a později k obrazu svému přestavěl rod Lichtenštejnů. Při prohlídce zámeckých interiérů se dozvíte nejen mnoho historických zajímavostí, ale také více informací o čarodějnických procesech, kterými Velké Losiny v 17. století nechvalně prosluly.

Další památkou, kterou byste při pobytu ve Velkých Losinách neměli minout je rukodělná papírna, která je aktuálně jedinou papírnou svého druhu. Z pobytu v Jeseníkách si můžete odvézt jako suvenýr ručně vyrobený papír.

Ve Velkých Losinách najdete i místo pro odpočinek. Termální lázně Velké Losiny mají tradici již od 16. století a lázeňský pobyt ve Velkých Losinách vám udělá obzvlášť dobře, pokud vás trápí bolestivé klouby.

V zimě lze pobyt ve Velkých Losinách spojit s lyžování v nedaleké Loučné nad Desnou a naopak v letních měsících můžete vyrazit na kolo.

 

seznam článků