POZVÁNKY, ŽÁDOSTI A ÚČASTNÍCI

O co jde?

Žiju.cz je tu pro uchovávání Tvých fotografií vzpomínek a zážitků. Pro ukládání zážitků si je potřeba vytvořit svůj profil. Zážitky ve Tvém profilu jsou záznamem Tvých životních zážitků. Málokdo ovšem prožívá své zážitky sám, proto zde můžeš sdílet své zážitky se svými přáteli. K zážitkům se přiřazují fotogalerie.
Aby si každý nemohl dělat co chce a účastnit se cizích zážitků, kam nepatří, je zde zaveden systém pozvánek a žádostí. Vlastník zážitku Ti může poslat pozvánku k účasti na zážitku. Ty se poté můžeš rozhodnout, zda pozvánku přijmeš či nikoliv. Pokud ji přijmeš, staneš se účastníkem zážitku.

S žádostmi je to zase opačně, ale liší se ještě podle toho, zda je u zážitku vyžadována autorizace. Autorizace znamená, že je potřeba, aby vlastník zážitku Tvoji žádost kladně potvrdil.

Jestliže tedy zážitek vyžaduje autorizaci, pak je situace takováto: pokud nejsi účastníkem zážitku a chtěl bys jím být, pak pošleš vlastníkovi zážitku žádost a on ji může přijmout nebo odmítnout. Pokud ji přijme, pak se stáváš účastníkem zážitku.

V případě, že zážitek nevyžaduje autorizaci, jsou automaticky všechny žádosti kladně potvrzeny.

Spravovat pozvánky a žádosti můžeš jednotlivě u každého zážitku a nebo v pohledu „moje nevyřízené žádosti“, kde jsou zobrazeny všechny žádosti a pozvánky, které se Tě týkají.
pozvánky, žádosti a účastníci - nevyřízené účasti
Kromě klasických pozvánek existují i e-mailové pozvánky, které jsou určeny pro Tvé známé, co nemají uživatelský účet na Žiju.cz. Pokud někomu pošleš e-mailovou pozvánku, pak mu přijde podobný e-mail jako můžeš vidět na obrázku dole.

Pokud se následně Tvůj známý zaregistruje na Žiju.cz pod e-mailovou adresou, na kterou jsi mu zaslal pozvánku, budeš informován o tom, že se zaregistroval a pod jakým uživatelským jménem a jemu bude okamžitě zaslána klasická pozvánka na daný zážitek.

pozvánky, žádosti a účastníci - e-mailová pozvánka