RYCHLÝ START

Jak Žiju.cz funguje?

Zde se podíváme na to, jak Žiju.cz funguje a jakou má strukturu. Jestliže Tě však zajímá, co Žiju.cz je, pak koukni do průvodce.

Na Žiju.cz jsou tři stavební prvky: uživatel, zážitek a fotogalerie. Tyto prvky mezi sebou mají určité vztahy, nejdříve se ale podívej na níže uvedený obrázek, ve kterém jsou tyto základní prvky a jejich vztahy znázorněny. Pro úplnost je obrázek níže popsán slovně spolu s dalšími detaily.

rychlý start - schéme Žiju.cz

Uživatelem je každý, kdo je na Žiju.cz zaregistrovaný. Registrace je zdarma, jako všechny další služby, které Ti Žiju.cz poskytuje. Každý uživatel se může přátelit s jinými uživateli, vytvářet zážitky, účastnit se zážitků ostatních uživatelů a vytvářet fotogalerie, které následně může připojovat k zážitkům.

Zážitek reprezentuje jakoukoliv událost, kterou někdo zažil a chce si ji uchovat. Zážitek většinou neprožívá člověk sám, proto se zážitku můžou účastnit i jiní uživatelé, kteří jej prožili společně. Ti k němu mohou psát příspěvky, hodnotit ho a připojovat fotogalerie. Zážitek může být veřejný nebo privátní, pokud je privátní, pak se k zážitku dostanou pouze jeho účastníci.

Fotogalerie je jakousi schránkou pro fotografie, obsahuje základní informace a hlavně fotografie, ke kterým se dají psát komentáře. Fotogalerie se následně dají připojovat k různým zážitkům, přičemž zážitek může obsahovat libovolné množství fotogalerií a každá fotogalerie může být připojena k libovolnému počtu zážitků. Celá fotogalerie může být privátní a nebo mohou být privátní pouze některé fotografie. Pokud je fotogalerie privátní, pak se k ní dostanou pouze účastníci zážitků, ke kterým je fotogalerie připojena, a její majitel.