ZAKLÁDÁME ZÁŽITEK

Jak se zakládá zážitek?

Zde si popíšeme jak založit zážitek, jak k němu připojit fotogalerii a k čemu jsou dobré různé volby. Zážitek většinou zakládáš, když si chceš uložit nějaké vzpomínky ze svého života. Zážitek můžeš navíc použít i pro události, které se ještě nestaly a využít jeho vlastnosti pro jednoduché plánování, o tom se více dozvíš v kapitole „zážitek jako plánovač akcí“.

1. V menu klikni na položku moje zážitky a na stránce, která se Ti zobrazí, klikni na tlačítko „přidat“ vpravo vedle nadpisu.

2. Nyní se díváš na formulář pro přidání zážitku. Vyplnit formulář by Ti nemělo dělat problémy, vše je okomentováno. Až budeš s formulářem hotov, vše potvrď tlačítkem „přidat“.

3. Nyní se nacházíš v novém zážitku. Zážitek je ještě prázdný a nejsou tu žádní účastníci ani připojené fotografie. Proto nejdříve rozešleme nějaké pozvánky.

Klikni na tlačítko „pozvat účastníka“. Otevře se Ti stránka, ve které máš možnost pozvat uživatele pomocí jeho uživatelského jména nebo pokud již máš nějaké přátele, můžeš je vybrat z adresáře. Všem uživatelům, které pozveš, se pošle pozvánka. Jakmile ji potvrdí, stanou se účastníky zážitku. O jejich přijmutí či nepřijmutí pozvánky budeš informován pomocí novinek.

Pokud se rozhodneš nějakou pozvánku zrušit, vyloučit účastníka nebo budeš chtít přijmout uživatelovu žádost, tak vše můžeš udělat odtud. Ve spodní části stránky je totiž seznam všech účastníků spolu s akcemi, které můžeš provést.

Jakmile zde dokončíš vše potřebné, tak se vrať na zážitek pomocí tlačítka „zpět na zážitek“.

4. Ještě k zážitku připojíme nějaké fotogalerie. To provedeš kliknutím na tlačítko „připojit existující fotogalerii“ nebo „vytvořit novou fotogalerii“. Pokud vybereš „vytvořit novou fotogalerii“, budeš přesunut na formulář pro vytvoření nové fotogalerie, zde je vše dobře komentováno, tak by Ti to nemělo dělat problémy. Po vytvoření bude fotogalerie automaticky připojena k zážitku.

Nyní potřebuješ nahrát fotografie do fotogalerie, to provedeš kliknutím na tlačítko „přidat fotky“, které je vpravo od nadpisu fotografie. Nyní se díváš na formulář pro přidání fotografií. Fotografie musí splňovat určitá pravidla, najdeš je napsaná pod formulářem.

Klikni na tlačítko „přidat fotky“ a vyber fotografie, které si přeješ nahrát do zážitku. Jakmile se všechny fotografie nahrají a Ty už žádné přidávat nechceš, pak pokračuj přes tlačítko „hotovo“ zpátky na zážitek. Vedle tlačítka je ještě možnost zatrhnout políčko, které zajistí, že všichni účastníci zážitku, ke kterým je fotogalerie připojena, budou pomocí novinek informování o tom, že jsi nahrál nové fotografie.

Nyní je Tvůj zážitek hotový a uživatelé si mohou prohlížet fotografie v připojených fotogaleriích, přidávat příspěvky k zážitku a hodnotit ho.