REKLAMA
Dnes je 6.4. a svátek má Vendula

Velká rekonstrukce silnice odstartuje: kudy projedete a co se změní

6. 4. 2026
Autor: Eliška Jarmarová

Silnice mezi Čekyní a Penčicemi čeká půlroční rekonstrukce

Od 7. dubna začíná rozsáhlá rekonstrukce silnice II/436 mezi Čekyní a Penčicemi. Práce potrvají až do 7. října a rozdělí se do dvou etap. Největší komplikace čekají řidiče i místní obyvatele hned na začátku – Čekyně bude po dobu první etapy zcela neprůjezdná.

První etapa potrvá do 31. července. Vjezd do Čekyně bude umožněn pouze místním obyvatelům. Ostatní řidiči budou muset využít objízdnou trasu přes silnici I/55, Nelešovice a Penčice. Samotné Penčice zůstanou bez omezení průjezdné.

Investice za miliony zlepší bezpečnost i stav silnice

Rekonstrukce je součástí větší modernizace úseku Přerov – Doloplazy. Jen oprava mezi Čekyní a Penčicemi vyjde na 35 milionů korun. Stavba zahrnuje nejen opravu povrchu, ale také přeložky inženýrských sítí, sanaci okrajů vozovky a zásahy do chodníků.

REKLAMA

Cílem je především zvýšit bezpečnost provozu a zlepšit technický stav komunikace, která patří mezi důležité spojnice v regionu.

Změny v autobusech: co čeká cestující

Uzavírka se výrazně dotkne i městské hromadné dopravy. Od 7. dubna do 31. července se změní trasy i jízdní řády některých linek.

REKLAMA

Čekyně a okolí

  • Zastávku Borošín obslouží ranní spoje linky 107 přes objízdnou trasu.
  • Autobusy se budou otáčet na provizorní točně u křižovatky silnic II/436 a III/4361.
  • Zastávka Škola bude obsluhována ranním spojem linky 102 v upraveném čase.

Žeravice a Lhotka

Ranní spoje linky 107 pojedou přes Žeravice a Lhotku obousměrně. Oblast bude nadále obsluhována také příměstskými linkami 510 a 513.

Penčice bez linky 107

Po dobu uzavírky nebude možné zajistit průjezd autobusů do Penčic po opravovaném úseku. Linka 107 zde proto nebude jezdit. Dopravní obslužnost zajistí pouze linky 510 a 513.

Změny pro Vinary, Lýsky a Popovice

Ranní spoj linky 102 pojede dříve a zajistí odvoz žáků i dalších cestujících do Přerova. Ostatní spoje zůstávají beze změny.

Dlouhodobé opravy silnic jsou v regionu nutností

Podobné rekonstrukce jsou v posledních letech v Česku stále častější. Mnoho silnic II. a III. třídy je totiž ve špatném technickém stavu a vyžaduje rozsáhlé opravy. Ty sice přinášejí dočasná omezení, ale z dlouhodobého hlediska zvyšují bezpečnost a komfort dopravy nejen pro řidiče, ale i pro chodce.

Řidiči by proto měli počítat s komplikacemi a sledovat aktuální dopravní značení i informace o objížďkách.

Zdroj: TZ města Přerova + vlastní zpracování dle obecných informací o rekonstrukcích silnic

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA