Chebský masopust slaví letos své 20. výročí. Jak dokládá hojná účast v posledních letech, tato tradice si za dvě desetiletí získala srdce mnoha místních. V sobotu před Popeleční středou se ulice Chebu každoročně zaplní stovkami lidí v pestrých maskách, aby se společně radovali, tančili a na chvíli zapomněli na každodenní starosti. Masopust připomíná, že v tento den může být každý tím, kým chce – a letos tomu nebude jinak.
Průvod masek vyrazí na svou obchůzku městem v sobotu 14. února 2026. Účastníci, vyzbrojeni především dobrou náladou (a klidně i něčím na zub), se sejdou před chebským divadlem ve 13:45. Ve 14:00 se průvod vydá směrem k radnici, kde si tradičně vyžádá od pana starosty klíč od města a souhlas s masopustním veselím.
Trasa povede ulicemi
Březinova, Dlouhá a Jateční, poté průvod zamíří k muzeu, kde bude symbolicky pohřbena basa. Po skončení průvodu je veřejnost srdečně zvána do Muzea Cheb, kde bude připraveno masopustní občerstvení. K poslechu i tanci zahraje chebská dechová hudba Lemtalka, děti se mohou těšit na loutkové divadlo.
Harmonogram
13:45
sraz masek před budovou Západočeského divadla v Chebu;
14:00
zahájení průvodu s přivítáním masek; následují zastavení u radnice, na jižním konci náměstí a v Jateční ulici;
cca 15:30
„smuteční obřad“ a poslední cesta basy do muzea, kde byla pohřbena;
15:00–18:00
masopust v muzeu, tj. dobré jídlo a pití, které zajistí „Grill & bar Pod falcí“, chebská dechová hudba „Lemtalka“ a pohádka pro děti…
16.00
„Velké dobrodružství malého Oty“ v podání Divadla loutek Karlovy Vary (vstup pro účastníky průvodu v masce ZDARMA, ostatní 50 Kč).
Vyrobte si masku, vezměte děti i celou rodinu, přibalte dobrou náladu a zapojte se do masopustního veselí! Pro všechny zúčastněné masky je připravena odměna – hned na začátku průvodu obdrží „masopustní měnu“, kterou po skončení akce v muzeu smění za dárek dle vlastního výběru.
Srdečně zvou pořadatelé
Město Cheb, Městský dechový orchestr, Muzeum Cheb, Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha a Západočeské divadlo v Chebu.